32 Piękne torty weselne z kremem maślanym

Planowanie ślubu wiąże się z niezliczonymi wyborami, począwszy od wyboru miejsca wesela, poprzez dobór palety kolorów, aż po wybór ceremoniarza. A także na każdej liście rzeczy do zrobienia? Wybór tortu weselnego! Tort weselny to tradycja – niezależnie od tego, czy marzysz o torcie z teksturą kremu maślanego, czymś ozdobionym i szczegółowym z lukru, czy może nawet o półnagim torcie.

Co to jest krem maślany?

Krem maślany to lukier, który ubija się łącząc masło, cukier puder i mleko lub czasami ciężką śmietanę. Czasami masło może być zamienione na skrót, w zależności od preferencji piekarza. 

Krem maślany jest najbardziej klasycznym wyborem, jeśli chodzi o lukrowanie tortów weselnych i jest niezwykle uniwersalny. Dawno już minęły czasy, kiedy trzeba było wybierać pomadowy tort, aby uzyskać gładki wygląd. Krem maślany jest w stanie osiągnąć każdy styl, dopasowując się do ogólnego tematu i estetyki Twojego ślubu.  

Włoski lub szwajcarski krem bezowy to dwie inne popularne opcje dla tortów weselnych. Te alternatywy są wykonane z białek jaj, cukru, masła i wody, a każda z nich wykorzystuje inną metodę do produkcji lukru. Podczas gdy włoski lub szwajcarski krem bezowy nie jest tak słodki jak tradycyjny krem i zapewnia gładkie wykończenie, należy pamiętać, że może on nie wytrzymać tak dobrze przez długi czas, szczególnie w cieplejszych temperaturach. 

Bez względu na to, jaki rodzaj kremu wybierzesz, piękno tego lukru polega na tym, że pozwala on piekarzowi osiągnąć tak wiele różnych wzorów i szczegółowych wypustek na torcie. Niezależnie od tego, czy szukasz super gładkiej i jednolitej powierzchni, czy też masz nadzieję na odrobinę tekstury, koloru lub falbanek, krem maślany jest opcją, którą można dostosować. Może być naprawdę dopasowany do każdego stylu ślubu, służąc jako idealne płótno do dodania kwiatów lub zieleni, aby ozdobić tort. 

Gotowa na kilka inspiracji tortowych? Przeczytaj 32 z naszych ulubionych tortów ślubnych z kremem maślanym z prawdziwych ślubów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o opcjach lukru? Sprawdź nasz ostateczny przewodnik poniżej.

Send your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *