35 Najlepsze książki o rozwodzie: Jak myśleć mądrze i chronić swoje serce

Czy jesteś w tym okropnym miejscu szukasz nauczyć się o rozwodzie? Czy chcesz pomóc swoim dzieciom z tym rozdzierającym wnętrzności problemem? Albo masz przyjaciela, który przechodzi przez szczególnie wyczerpujący rozpad i chcesz wspierać ją / jego z kilku książek na temat rozwodu, mówiąc do ich konkretnych okoliczności? Twoje instynkty są dobre. Rozwód jest trudne do zrozumienia i uzyskać uchwyt na, głównie dlatego, że nie jest to tylko jedna rzecz się dzieje, ale trwający proces rzeczy do nawigacji, rozważyć, zdecydować o, i leczyć się z. W zależności od tego, kim jesteś i na jakim etapie rozwodu Ty lub Twój przyjaciel przechodzi, rozwód może wpłynąć na osobę na wiele różnych sposobów. I choć coaching rozwodowy i grupy wsparcia mogą być wzmacniające i uzdrawiające mechanizmy, czasami prywatność czytania książek jest bardziej komfortowy początek. Dzięki Bogu żyjemy w tym nowoczesnym wieku, gdzie teraz bardziej niż kiedykolwiek, istnieje obszerne przewodniki, podręczniki i jak do książek na temat rozwodu, a zwłaszcza odzysku rozwodu.

To powiedziawszy, jak wybrać odpowiednie książki o rozwodzie? To nie jest tak, że temat jest przyjemność czytania, lub tak, jakbyś miał cały czas na świecie.

To jest, gdzie przychodzimy. W trakcie naszej praktyki coachingu rozwodowego, często byliśmy pytani, czy możemy polecić „właściwą książkę”. Więc poniżej znajduje się nasza lista najlepszych książek na temat rozwodu.

Czy jesteś zapalonym czytelnikiem, kochający rodzic, troskliwy przyjaciel, gung-ho rozwiązywania problemów, lub ktoś szuka pomocy z konkretnym aspekcie rozwodu (rozstanie z narcyzem, być może?), znajdziesz nasze przyprawione zalecenia dla najlepszych książek na temat rozwodu poniżej. Wśród nich znajdziesz nacisk na nawigację rozwodu nie tylko mądrze, ale zdrowo. A jeśli szukasz odwrócić uwagę od swojej sytuacji i zainspirować się bohaterkami, które cierpiały i przetrwały, mamy cię pokryte tam, zbyt. Chcemy, abyś znała odpowiednie książki, które cię zainspirują i rozproszą, ponieważ naszym życzeniem jest, abyś znalazła coś, co wskazuje na nadzieję w twojej historii.

Rozpoczynanie procesu rozwodowego

1. Zbyt dobrze, by odejść, zbyt źle, by zostać: A Step-by-Step Guide to Help You Decide Whether to Stay In or Get Out of Your Relationship autorstwa Miry Kirshenbaum. Czy powinieneś próbować ratować swoje małżeństwo, czy też jest ono nie do uratowania? Od środka może być naprawdę trudno to stwierdzić. Książka Miry Kirshenbaum pomaga zadawać pytania samemu sobie, aby zrozumieć, które grzechy są wybaczalne, a które śmiertelne. Ta książka, nowy „klasyk”, jest bardzo polecana przez SAS for Women dla tych, którzy wciąż zadają sobie pytanie, jakie są kryteria pozostania lub odejścia?

2. Stop Walking on Eggshells: Taking Your Life Back When Someone You Care About Has Borderline Personality Disorder autorstwa Paula Masona i Randi Kreger. Czy masz problemy z nadaniem sensu chaosowi, jakim jest twoje małżeństwo? Czy czujesz się manipulowana, kontrolowana, okłamywana lub czujesz się obiektem intensywnych, gwałtownych i/lub irracjonalnych ataków szału ze strony swojego partnera? Twój partner może mieć zaburzenie osobowości borderline i decyzja, aby żyć z lub opuścić ten związek może być jeszcze bardziej skomplikowane niż doświadczenie innych. Ta książka, bardzo zalecana przez SAS dla kobiet, jest ważna dla tych, którzy są zdezorientowani przez ich „rzeczywistość”.

3. Świadome odłączanie: 5 Steps to Living Happily Ever After autorstwa Katherine Woodward Thomas. Bez względu na przyczynę rozwodu, przejście dalej może być trudne. W tym przewodniku krok po kroku, Katherine pomaga swoim czytelnikom w znalezieniu spokoju poprzez pięć kroków. SAS for Women kocha tę książkę za to, że daje ci ona pozwolenie na przeformułowanie rozwodu na twoje warunki. Możesz rozstać się w bardziej znaczący, przemyślany i pełen współczucia sposób.

Używanie głowy podczas rozwodu

4. Rozwód staje się prosty: The Ultimate Guide by a Former Family Judge by Linda Schoonover. Emocje są wysokie podczas rozwodów; to naturalna rzecz. Schoonover, były sędzia, pomaga zachować głowę w procesie z przemyślane, racjonalne i łatwe do naśladowania przewodniki, które zajmują się pytaniami na temat rozwodu: od tego, jak przygotować się do tymczasowego przesłuchania bez adwokata do tego, jak wybrać między mediacji lub współpracy rozwodu.

5. Rozwód: Taking the High Road: Simple Strategies for Creating a Healthy Divorce autorstwa Peggy Cooper z rozdziałem przygotowanym przez współzałożycielkę SAS Kimberly Mishkin. Czasami wzięcie pod uwagę swoich emocji jest właśnie tą mądrą rzeczą, którą należy zrobić. W tej książce, dbanie o swoje emocjonalne samopoczucie jest na pierwszym miejscu, ponieważ rozwód jest emocjonalnym i kosztownym doświadczeniem, które może mieć reperkusje nie tylko na przyszłość fiskalną, ale także emocjonalną.

6. Przewodnik po rozwodzie: A Therapist and a Lawyer Guide You through Your Divorce Journey by Dr. Jill Murray and Adam Dodge Esq. Ta pełna współczucia książka o rozwodzie jest napisana przez dwóch ekspertów z różnych dziedzin – psychologii i prawa. Od pomocy dzieciom w radzeniu sobie z problemami i strategiami udanego wspólnego rodzicielstwa po wskazówki i sztuczki, które pomogą ci pokonać przeszkody na sali sądowej – ta książka porusza każdy aspekt rozwodu.

Send your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *