40 inspirujących cytatów o rozwodzie, dzięki którym poczujesz się mniej samotna

W dowolnym momencie na tej ścieżce zmian, możesz czuć się przestraszony, zdezorientowany, zły, smutny i samotny. Możesz czuć się wyczerpany, odrętwiały. A wszystkie te słowa zachęty, czy frazesy przyjaciół i rodziny, które ciągle powtarzają, padają na twoje głuche, zdrętwiałe i obolałe uszy.

Innym razem nasza reakcja na słowa innej osoby może nas zaskoczyć. Może się okazać, że uderzyła nas prawda, którą czujemy tak głęboko, tak wrodzenie, że nigdy nie bylibyśmy w stanie wyrazić jej słowami. Wielcy pisarze sprawiają, że tak właśnie się czujemy. Ich słowa mogłyby być naszymi własnymi – tak bardzo przypominają to, co myślimy i czujemy. Tacy pisarze dają nam głos, kiedy nie możemy zaufać samym sobie. Dzięki nim czujemy się zauważeni i mniej samotni.

Poniżej znajduje się 40 cytatów rozwodowych inspirujących kobiet, które sprawią, że poczujesz się właśnie tak: mniej samotna. Jeśli znajdziesz cytat, który wprawia cię w drgania, rozważ wydrukowanie go i powieszenie w miejscu, w którym będziesz go codziennie widziała.

Nie jesteś sama. Każdy potrzebuje pomocy w radzeniu sobie z rozwodem, a zwłaszcza, odzyskiwanie rozwodu (wiesz, co „uzdrowiony” nawet wygląda?) Byliśmy tam, w tym miejscu, nie wiedząc, czego nie wiesz.

Bez dalszych ceregieli, oto 40 cytatów rozwodowych, które możesz przeczytać w ciemne dni, kiedy potrzebujesz trochę koleżeństwa i inspiracji:

1.

2. „Nigdy tak naprawdę nie znasz człowieka, dopóki się z nim nie rozwiedziesz.”
-Zsa Zsa Gabor

3.  „Nie ma czegoś takiego jak „rozbita rodzina”. Rodzina to rodzina i nie jest określana przez akty małżeństwa, papiery rozwodowe i dokumenty adopcyjne. Rodziny powstają w sercu. Jedynym momentem, kiedy rodzina staje się nieważna, jest przecięcie tych więzów w sercu. Jeśli przetniesz te więzy, ci ludzie nie są twoją rodziną. Jeśli nawiążesz te więzi, ci ludzie będą twoją rodziną. A jeśli nienawidzisz tych więzów, ci ludzie nadal będą twoją rodziną, ponieważ to, czego nienawidzisz, zawsze będzie z tobą.” 
– C. Joybell C.

4. „Wolę żałować rzeczy, które zrobiłam, niż żałować rzeczy, których nie zrobiłam”.
– Lucille Ball

5. „Kiedy dwoje ludzi decyduje się na rozwód, nie jest to znak, że 'nie rozumieją’ się nawzajem, ale znak, że przynajmniej zaczęli”.
– Helen Rowland

6. „Rozwód nie jest winą dziecka. Nie mów dziecku nic niemiłego o swoim byłym, bo tak naprawdę tylko krzywdzisz dziecko”.
– Valerie Bertinelli

7. „Chciałem zmienić mój rozwód w pozytywny. Co by było, gdybym nie obwiniał drugiej osoby za nic i trzymał siebie w 100 procentach odpowiedzialnego? Co by było, gdybym sprawdził swoje własne s- w drzwi i umieścić moje dzieci na pierwszym miejscu? I przypominałam sobie o tych rzeczach w moim byłym mężu, które kocham, i pielęgnowałam przyjaźń?”
– Gwyneth Paltrow

8.

9. „Nie szukaj uzdrowienia u stóp tych, którzy cię złamali”.
– Rupi Kaur

10. „Rozwód nie jest taką tragedią. Tragedią jest pozostawanie w nieszczęśliwym małżeństwie, uczenie swoich dzieci niewłaściwych rzeczy o miłości. Nikt nigdy nie umarł z powodu rozwodu”.
– Jennifer Weiner

11. „Nie spędzaj czasu na biciu w ścianę, mając nadzieję, że przekształci się w drzwi”.
– Coco Chanel

12. „Lepiej jest zapalić świecę niż przeklinać ciemność”.
– Eleanor Roosevelt

13. „Sukces jest swoją własną nagrodą, ale porażka też jest wielkim nauczycielem i nie należy się jej bać.”
– Sonia Sotomayor

14. „Byłem wysoko funkcjonującym depresyjnym, pozornie wyciągniętym razem i zapiętym na ostatni guzik. Ale w głębi duszy byłam odrętwiała i niema. Teraz, po drugiej stronie rozwodu, wiem, że byłam rozdrobniona i robiłam wszystko, by sobie poradzić. Ale moje ciało wiedziało.”
– Liza Caldwell, współzałożycielka SAS for Women

15. „Zawsze jest gorzej, zanim będzie lepiej. Ale będzie lepiej. Jak wszystko inne, i jak nasze przeszłe zmagania, w pewnym momencie wygrywamy, ale przed tym zwycięstwem zawsze jest ta strata, która pobudza nas do działania.”
– Dolores Huerta

16. „Kiedy ludzie się rozwodzą, zawsze jest to taka tragedia. Jednocześnie, jeśli ludzie zostają razem, może być jeszcze gorzej.”
-Monica Bellucci

17.

18. „Uwolnienie się było jedną rzeczą, roszczenie sobie prawa własności do tego uwolnionego „ja” było czymś innym.”
– Toni Morrison

19. „Wyobraź sobie, że rozkładasz wszystko, na czym ci zależy, na kocu, a następnie podrzucasz całość w powietrze. Proces rozwodu polega na załadowaniu tego koca, wyrzuceniu go w górę, obserwowaniu, jak to wszystko się kręci, i martwieniu się, jakie rzeczy pękną, gdy wyląduje.”
-Amy Poehler

20. „Nie przestałam się bać, ale przestałam pozwalać, by strach mnie kontrolował.”
-Erica Jong

21. „Myślę, że mężczyznom wolno było pisać o rozpadających się małżeństwach, ale nie do końca miałeś to robić, jeśli byłeś kobietą. Miałaś po prostu zwinąć się w kłębek i przenieść do Connecticut. Ale wiesz, to nie miało znaczenia, bo jak już mówiłam, wiedziałam, czym jest ta książka. To zabawna książka i byłam bardzo szczęśliwa, że sprzedała się w dużej ilości egzemplarzy.”
– Nora Ephron o swojej książce „Zgaga

22. „Odpuszczenie nie oznacza, że już ci na kimś nie zależy. To po prostu uświadomienie sobie, że jedyną osobą, nad którą naprawdę masz kontrolę, jesteś ty sam”.
– Deborah Reber

23. „Tylko ja mogę zmienić swoje życie. Nikt nie może zrobić tego za mnie”.
– Carol Burnett

24. „Nie bój się. Bądź skoncentrowany. Bądź zdeterminowana. Bądź pełen nadziei. Bądź

Send your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *