5 prostych wskazówek dla kobiet, które zaczynają od nowa po rozwodzie

Małżeństwo powinno być obustronnie korzystnym układem dla dwojga ludzi. Miłość, oczywiście, ma znaczenie, ale historycznie rzecz biorąc, kobiety musiały brać pod uwagę finanse i swoją przyszłą stabilność przy wyborze męża. W ciągu ostatnich stu lat nasza koncepcja małżeństwa uległa zmianie – nie tylko w Ameryce, ale w wielu częściach świata. Dziś kobiety nie wychodzą już za mąż, aby przetrwać. Zamiast tego niezależne kobiety wiążą się z mężem z miłości i dla samorealizacji. Ale miłość i samorealizacja coraz częściej stają się również powodem do rozwodu.

Według ostatnich badań przeprowadzonych przez WP Diamonds, jedno na dziesięć małżeństw kończy się z powodu braku wolności. Po rozwodzie, ta nowo zdobyta wolność może wydawać się nieco przerażająca nawet dla najbardziej niezależnych kobiet. Ważne jest, aby skupić się na swoich celach i zapewnić swoje życzenia. Rozpoczęcie wszystkiego od nowa po rozwodzie polega na przejęciu kontroli nad swoim nowym życiem.

Walcz o swoje marzenia i przejmij kontrolę nad swoim życiem

Zachowaj pozytywne nastawienie, a kiedy wszystko inne zawiedzie, pamiętaj, że niezależność nie oznacza, że nigdy nie prosisz o pomoc. Uświadom sobie, jak bardzo cenią Cię inni ludzie – Twoi współpracownicy, przyjaciele i rodzina. Pozwól, aby pozytywne myśli napędzały Cię i pomagały Ci budować Twoją wewnętrzną siłę. Jeśli potrzebujesz więcej wsparcia w tym trudnym czasie, powinieneś je otrzymać. Twoi prawdziwi przyjaciele i rodzina będą cię wspierać w trudnych chwilach. Porozmawiaj z przyjaciółmi, innymi rozwiedzionymi kobietami lub z profesjonalistą, aby uzyskać porady rozwodowe, których potrzebujesz. W rzeczywistości jedna na cztery osoby przechodzące przez rozwód rozważa skorzystanie z profesjonalnej pomocy terapeuty.

I to dobrze. Bo jeśli kiedykolwiek był czas jeden powinien zwrócić się do ekspertów, to jest podczas kryzysu życia rozwodu. Ci sami ludzie, którzy „rozważyliby terapeutę”, mogliby skorzystać z nauki o krokach wynikających z pracy z trenerem. Bo w pewnym momencie chce się przestać mówić o swojej sytuacji i ZROBIĆ coś, co jest adekwatne do okoliczności. I to bez żalu.  Odpowiednie działanie zmniejsza niepokój i może rozładować stres.

Niezależne kobiety to wiedzą. Wiemy, jak najlepiej wykorzystać to, co daje nam życie, mówić głośno i przejąć kontrolę – a to wszystko wymaga pewnej śmiałości i działania. Oznacza to również przejęcie kontroli nad naszym samopoczuciem psychicznym i podejmowanie decyzji, które leżą w naszym najlepszym interesie.

Stań w obronie swoich praw i dokładnie przemyśl swoje kolejne kroki

Rozstanie z kimś bliskim może być procesem emocjonalnym i bolesnym. Podejmowanie racjonalnych decyzji w tym czasie jest trudne, ale niezbędne. Jeśli uda ci się to zrobić teraz, twoja przyszłość będzie bardziej stabilna – zarówno pod względem emocjonalnym, jak i finansowym. Wiele kobiet uważa, że pomocne jest stworzenie planu, którego będą przestrzegać w trakcie i po rozwodzie, aby nie stracić z oczu tego, co jest ważne. Jako rozwiedziona kobieta, masz swoje prawa. Stwórz listę kontrolną swoich kolejnych kroków. Oto kilka przykładów zadań, które możesz dodać do swojej listy kontrolnej:

Poszukaj profesjonalnej, emocjonalnej porady rozwodowej
Znajdź dobrego doradcę finansowego
Upewnij się, że Twoje dzieci rozumieją zmiany, których doświadczają

Nie zawsze jest to łatwe, ale bardzo ważne jest, aby być szczerym ze swoimi dziećmi i rozmawiać z nimi o tym, co się dzieje. Twoim zamiarem może być ich ochrona, ale to jest trudny czas również dla nich. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, muszą wiedzieć, że są kochane i że nie muszą wybierać jednego rodzica zamiast drugiego.

Nie jesteś pewien, jakie kroki powinieneś podjąć? Oto kilka dodatkowych wskazówek dla świeżo rozwiedzionych niezależnych kobiet.

Bądź sobą i zbieraj siły na przyszłość

Na wszystkich etapach życia należy pozostać wiernym sobie i podążać własną ścieżką. Jest to również bardzo ważne, jeśli chodzi o zaczynanie od nowa po rozwodzie. Pamiętaj: nie jesteś tylko żoną czy matką. Zawsze będziesz przede wszystkim sobą – indywidualnością, niezależną kobietą. Sama możesz zdecydować, dokąd pójdziesz, co będziesz robić i jakie wartości będziesz pielęgnować po rozwodzie.

Czasami stres związany z przejściem przez rozwód może wydobyć nasze brzydkie strony, a osoba może zwrócić się do zastraszania i innych form manipulacji, aby uzyskać to, czego chce lub na przekór swojemu byłemu. Jeśli pozostaniesz uczciwy i odmówić wpadnięcia w tę pułapkę, zwiększysz swoje szanse na wyjście z drugiej strony znacznie bardziej pozytywne i emocjonalnie stabilnej kobiety. Pozostań wierna sobie i otaczaj się ludźmi, którzy są dla Ciebie ważni – ludźmi, którzy Cię kochają i wspierają. Celebruj dobre chwile, zamiast rozwodzić się nad przeszłością.

Podejmij te 46 kroków, aby zapewnić sobie powrót do zdrowia po rozwodzie.

Bądź cierpliwy – zaczynanie od nowa po rozwodzie wymaga czasu

Podjęcie decyzji o rozwodzie było prawdopodobnie długim procesem. Decyzja o rozstaniu z osobą, która kiedyś była Twoją drugą połówką, nie jest podejmowana lekko. Oczekiwanie na sfinalizowanie rozwodu również może być męczące. W zależności od tego, jak długo byliście małżeństwem, intercyzy, dzieci i wielu innych czynników, proces rozwodowy może trwać kilka miesięcy lub lat. To nie zawsze jest łatwe, więc kiedy trafisz na niski moment, wyobraź sobie swoje życie po rozwodzie i co to będzie.

Send your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *