Absolwent prawa skazany na karę pozbawienia wolności za śmierć ptaka w Las Vegas

Absolwent prawa z UC Berkeley, który zabił egzotycznego ptaka w Las Vegas, został skazany na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu za jego śmierć.

Justin Alexander Teixeira, 25, został skazany na cztery lata w zawieszeniu i 16 godzin pracy w schronisku dla zwierząt miesięcznie za ścięcie głowy ptaka ginącego w 2012 roku, donosi Associated Press.

Czy Teixeira łatwo wyszedł z więzienia za zabójstwo ptaka?

Najpierw obóz treningowy, teraz zwolnienie warunkowe

Aby być uczciwym wobec Teixeiry, nie tylko otrzymał on wyrok w zawieszeniu za ścięcie egzotycznego ptaka o imieniu Turk. Po medialnym cyrku i protestach obrońców praw zwierząt, Teixeira otrzymał pozwolenie na wzięcie udziału w 190-dniowym „boot camp” w ramach umowy przedprocesowej.

Ten rodzaj programu jest zazwyczaj dostępny tylko dla osób, które po raz pierwszy popełniły przestępstwo bez użycia przemocy i chcą uniknąć wyroku skazującego. W przypadku Teixeiry, jeśli pomyślnie ukończy on boot camp, powiedziano mu, że otrzyma tylko trzy lata nadzoru kuratorskiego, a po tym czasie jego zarzut zabicia ptaków zostanie zredukowany do wykroczenia.

Dwaj wspólnicy Teixeiry w śmierci Turka przyznali się w zeszłym roku do winy i zostali skazani na grzywny i prace społeczne, donosi AP. I znowu, nie ścięli biednego ptaka.

Czy Teixeira może jeszcze zostać prawnikiem?

Podczas gdy zarzuty Teixeiry były w toku, absolwent prawa Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley przystąpił do egzaminu adwokackiego i zdał go. Jedynym problemem jest to, że Kalifornijski Bar Stanowy musi ustalić, czy jego ptasia przygoda jest wystarczająca, aby zdyskwalifikować go z bycia prawnikiem.

W każdym stanie, absolwenci prawa, którzy chcą zostać prawnikami, muszą złożyć wnioski o moralny charakter, aby wykazać, że mają dobry charakter moralny i kondycję, aby zostać prawnikami (powstrzymaj swój śmiech proszę). Ogólnie rzecz biorąc, każde skazanie za przestępstwo może być wystarczające, aby zdyskwalifikować aplikanta z zostania licencjonowanym prawnikiem.

Jeśli jednak Teixeira pomyślnie zakończy okres próbny i zarzut zostanie zredukowany do wykroczenia, Kalifornijska Izba Adwokacka może przychylniej spojrzeć na jego kandydaturę na prawnika. Teixeira może być zmuszony do wykazania „przytłaczającej reformy i rehabilitacji”, zanim adwokatura w ogóle rozważy dopuszczenie go do zawodu prawnika.

Więc pamiętajcie przyszli prawnicy: Nie ścinajcie żadnych ptaków. Egzotyczne czy nie, to po prostu nie jest dobry plan.

Send your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *