Czy musisz udostępniać klientom łazienkę?

Prowadzenie działalności gospodarczej w tradycyjnym miejscu wiąże się z wieloma pułapkami. Oprócz zapewnienia, że lokal jest bezpieczny dla wszystkich, dostępny dla osób niepełnosprawnych i spełnia cele biznesowe, wielu właścicieli firm zastanawia się nad swoimi prawnymi zobowiązaniami w zakresie zapewnienia klientom toalety.

Stanowe i lokalne prawa i przepisy określają minimalne wymagania fizyczne dotyczące tego, co musi być zapewnione w miejscu zakwaterowania publicznego. Zatem to, czy firma musi zapewnić klientom publiczną toaletę, zależy od tego, gdzie znajduje się jej siedziba.

Rozmiar i rodzaj biznesu

Przedsiębiorstwa, które oferują miejsca publiczne o określonej wielkości, są zazwyczaj zobowiązane do zapewnienia publicznej toalety. Wymagania te będą prawdopodobnie inne w przypadku firm, które serwują żywność. Niektóre firmy mogą być zwolnione z obowiązku zapewnienia własnej toalety, jeżeli są zlokalizowane na terenie placu handlowego, centrum handlowego lub innego miejsca, w którym znajdują się toalety do użytku klientów.

Wymagania są zwykle ukierunkowane na możliwości klientów danego biznesu. Zazwyczaj wymaga się, aby firmy zapewniały minimalną liczbę toalet na każdą X liczbę klientów (np. jedna toaleta na 40 klientów wymagałaby, aby restauracja, która mieści 100 gości, zapewniała trzy toalety).

Wyjątki z przyczyn medycznych

W niektórych stanach obowiązują przepisy, które wymagają, aby firmy posiadające łazienki pracownicze pozwalały klientom z rzeczywistą koniecznością medyczną na korzystanie z toalety pracowniczej. Jednakże, prawa te nie są bezwzględne. Na przykład w stanie Tennessee, jeśli pozwolenie klientowi na skorzystanie z toalety pracowniczej stwarzałoby ryzyko zranienia klienta lub naraziłoby firmę na ryzyko w inny sposób, firma nadal może odmówić.

Jeśli masz pytania dotyczące tego, czy Twoja firma musi zapewnić klientom dostęp do toalet, powinieneś skontaktować się z lokalnym prawnikiem biznesowym, ponieważ sprawy te są dość skomplikowane, a niektóre budynki lub nieruchomości mogą podlegać lokalnym zwolnieniom z powodów historycznych, praktycznych lub innych.

Send your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *