Nie przeocz tych odliczeń podatkowych dla małych firm

Jako właściciel małego biznesu, twoje marże są prawdopodobnie bardzo niskie. Kiedy więc zbliża się czas rozliczenia podatkowego, prawdopodobnie starasz się skorzystać z każdej prawnie dopuszczalnej ulgi. Ale po odliczeniu opłat za usługi prawne, prezentów świątecznych, dziesięciny, a nawet pączków, co pozostaje ci do odpisania?

Całkiem sporo, jak podaje Forbes. Oto kilka z nich, które wyróżnili w tym roku dla właścicieli małych firm.

Miles and Miles

Być może wiesz, że podróże służbowe są kosztowne, ale możesz nie wiedzieć, jakie podróże służbowe są kosztowne. Możesz odliczyć koszty podróży do pracy oraz pomiędzy pracą a domem, w tym:

Podróż do i z pracy, nawet osobistym pojazdem;
Podróż między hotelem a lotniskiem lub dworcem podczas podróży związanych z pracą, jak również podróż między hotelem a miejscem docelowym podróży służbowej;
Bagaż i transport;
rozmowy służbowe, faksy i komunikację;
posiłki; oraz
Napiwki za wszelkie inne wydatki podlegające odliczeniu.

Zadłużenie i strata

Wiele małych firm rozpoczyna działalność dzięki pożyczce lub korzysta w ciągu miesiąca z firmowej karty kredytowej. Jak zauważa Forbes:

Jeśli dostaniesz pożyczkę biznesową lub kartę kredytową, lub jeśli używasz osobistej pożyczki lub karty kredytowej do finansowania zakupów biznesowych, możesz mieć możliwość odliczenia wszelkich odsetek, którymi finansujący cię obciąża. Jeśli finansujący nie wydaje rocznego zestawienia, w którym wyszczególnione są odsetki, zazwyczaj można znaleźć kwotę naliczoną na miesięcznych lub kwartalnych wyciągach.

Ponadto, jeśli klient lub zleceniodawca nie może lub nie chce zapłacić, możesz być w stanie odpisać stratę jako nieściągalny dług. Niespłacone pożyczki dla klientów lub dostawców, niespłacona sprzedaż kredytów dla klientów, a nawet gwarancje kredytów biznesowych mogą podlegać odliczeniu z tytułu nieściągalnych długów.

Dom i biuro

Jeśli twój mały biznes działa pod tym samym dachem co twoja sypialnia, możesz skorzystać z wielu odliczeń związanych z domowym biurem. Należy jednak pamiętać o kilku zastrzeżeniach:

Twoje domowe biuro musi być przeznaczone wyłącznie do pracy;
Twoje domowe biuro musi być głównym miejscem prowadzenia działalności;
Praca w domowym biurze musi być związana z prowadzoną działalnością gospodarczą; oraz
Musisz pracować w swoim domowym biurze regularnie.

Aby uzyskać najlepsze informacje na temat wszystkich odliczeń podatkowych, o które może ubiegać się Twoja mała firma, skontaktuj się z doświadczonym prawnikiem podatkowym już dziś.

Send your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *