Top 5 zagadnień prawnych dla startupów z branży marihuany

Przemysł legalnej marihuany osiągnął prawie 7 miliardów dolarów w sprzedaży w 2016 roku, co oznacza, że więcej niż kilku przedsiębiorców zastanawia się, jak mogą dostać się na boomie na pączki. W tej chwili jednak, sprzeczne prawa stanowe i federalne dotyczące narkotyków mogą sprawić, że nawigowanie po nowych możliwościach cannabizu będzie nieco skomplikowane.

Więc jeśli chcesz rozpocząć działalność związaną z marihuaną, oto kilka kwestii prawnych, które musisz rozważyć w pierwszej kolejności.

1. Bariery w biznesie: To, że zioło jest legalne, nie oznacza, że biznes związany z ziołolecznictwem jest łatwy

Po pierwsze, mamy do czynienia z mozaiką lokalnych, stanowych i federalnych przepisów, które tworzą kołdrę niepewności prawnej. Nawet jeśli marihuana jest legalna w twoim stanie, co dokładnie jest dozwolone? Czy tylko posiadanie trawki? Używanie w celach medycznych? Sprzedaż komercyjna?

2. Czy unie kredytowe są odpowiedzią na pytanie o bankowość związaną z marihuaną?

Kolejnym problemem są pieniądze: Czy możesz otworzyć konto bankowe w banku ubezpieczonym federalnie, jeśli jesteś biznesem związanym z marihuaną? A co z pożyczkami dla małych firm? Nie ma sensu zarabiać pieniędzy na startupie z marihuaną i nie mieć gdzie ich ulokować.

3. Bongs, Blunts, and Billboards: Czy możesz reklamować samochody w Cannabiz?

A potem, w jaki sposób rozpowszechnić informacje o swoich produktach z trawką? Istnieją ograniczenia dotyczące reklam tytoniu i alkoholu — czy te same istnieją dla legalnej trawki? Państwa wciąż rozwiązują ten problem, więc bądźcie czujni.

4. Czy biznesy związane z marihuaną mogą reklamować się w okolicznych stanach?

Jedną rzeczą jest reklamowanie swojego towaru w stanie przyjaznym dla trawki, a co z niezbyt zainteresowanymi sąsiadami? Państwa zazwyczaj mają prawo do regulowania reklamy w ich granicach, więc to prawdopodobnie sprowadzi się do tego, gdzie reklama jest umieszczona i oglądana, a nie gdzie Twoja firma ma siedzibę.

5. Dlaczego prawo patentowe jest ważne dla startupów z marihuaną

Możesz nie łączyć marihuany z prawami własności intelektualnej, ale jeśli masz zastrzeżony szczep marihuany, sekretny przepis na wykwintny jadalny produkt lub unikalne urządzenie do konsumpcji, prawdopodobnie będziesz chciał skorzystać z ochrony prawa własności intelektualnej.

Chociaż trendem może być legalizacja marihuany w coraz większej liczbie stanów, biznesy związane z pączkami wciąż narażone są na znaczne ryzyko prawne. Zminimalizuj to ryzyko, kontaktując się z doświadczonym prawnikiem już dziś.

Send your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *