Czy Twoja polityka urlopów rodzicielskich jest aktualna?

Oczywiście chcesz dbać o swoich pracowników, a to czasami oznacza zapewnienie im czasu wolnego od pracy. Jako pracodawca, może to być trudna do osiągnięcia równowaga: zatrudniłeś swoich pracowników w określonym celu – aby pracowali – ale jeśli nie są zadowoleni, nie będą dla ciebie długo pracować.

W większości przypadków, federalne prawo pracy zapewnia równowagę – większość pracowników jest ograniczona do 40 godzin tygodniowo, chyba że otrzymują oni wynagrodzenie za nadgodziny. Ale federalni nie mają zbyt wiele do powiedzenia na temat urlopu rodzicielskiego, zwłaszcza płatnego urlopu rodzicielskiego, a stany i miasta ostatnio wkroczyły w tę pustkę. Więc może to być czas, aby ponownie przeanalizować swoją politykę urlopu rodzicielskiego.

Urlop zgodny z prawem

Family Medical Leave Act uprawnia uprawnionych pracowników do wzięcia do 12 miesięcy bezpłatnego, chronionego prawem pracy urlopu z powodu narodzin dziecka, adopcji lub stanu zdrowia dziecka w ciągu roku. Podczas gdy pracodawcy mogą zaoferować dodatkowe świadczenia, takie jak więcej czasu lub płatny czas wolny, FMLA określa poziom dla objętych pracodawców.

Niektóre stany również wzięły na siebie obowiązek zapewnienia większej ilości płatnych urlopów rodzicielskich. Kalifornia, Waszyngton i Nowy Jork zaktualizowały w ostatnich latach swoje prawa dotyczące urlopów rodzinnych, w tym więcej płatnego czasu wolnego dla nowych rodziców. Niektóre miasta również rozszerzyły ustawową ochronę urlopu rodzinnego.

Polityka rodzicielska

Jak wspomniano powyżej, prawo miejskie, stanowe i federalne określa jedynie minimalny wymagany wymiar urlopu dla rodziców, a Ty możesz zapewnić więcej świadczeń, aby zachęcić najlepszych pracowników i okazać im swoje uznanie. Jak już wspomnieliśmy, ustalenie najlepszej polityki urlopu rodzicielskiego dla małej firmy może być nie lada wyzwaniem.

Podczas gdy większe korporacje, takie jak Spotify czy Yahoo, zaczęły oferować rozszerzone świadczenia związane z urlopem rodzicielskim, aby rekrutować i zatrzymywać utalentowanych pracowników, małe firmy mogą zostać stłamszone, tracąc kluczowego pracownika na sześć miesięcy lub dłużej. Równoważenie prawa i kultury korporacyjnej może wymagać pomocy doświadczonego prawnika prawa pracy — skontaktuj się z jednym z nich już dziś.

Send your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *