Dlaczego małe firmy powinny wydawać więcej na porady prawne

Masz wiele na głowie jako małej firmy lub firmy startup. Po pierwsze i najważniejsze, jest twój produkt. Po tym, myślisz o marketingu, projektowania i technologii, a nie najmniej ze wszystkich, ile to wszystko będzie kosztować. Jedną z rzeczy, które mogą nie uwzględniać w swoim budżecie jest doradztwo prawne.

Od inkorporacji do praw własności intelektualnej, będziesz potrzebował porady doświadczonego prawnika, i, niestety dla właścicieli małych firm, że porady nie zawsze są tanie.

Kwestie finansowe

Pierwszą zasadą wydawania pieniędzy jest to, że dostajesz to, za co płacisz. Więc można zwrócić się do Reddit na porady prawne, ale postępować na własne ryzyko. I choć niektóre tanie opcje dla pomocy prawnej – jak szablon, DIY papierów założycielskich, umów, i IP wypełnień, lub zasobów online z małych witryn biznesowych lub podmiotów rządowych – może być bardziej wiarygodne, niewiele rzeczy może zastąpić kompetentnego prawnika.

Małe firmy i startupy są w lewo z naprawdę dwie opcje: zatrudnić zewnętrznego doradcę dla swoich potrzeb prawnych, lub mieć własny wewnętrzny dział prawny. Zewnętrzny radca prawny może przybierać różne formy, w zależności od potrzeb prawnych i wielkości firmy. Możesz mieć tylko jeden solowy praktykujący, do którego zwróci się w razie potrzeby, lub może trzeba średniej do dużej firmy na wynajem.

Nie ma jednego rozmiaru dla wszystkich do in-house counsel albo. Jeśli dopiero zaczynasz, jeden lub dwóch prawników specjalizujących się w swoim rynku może być wystarczające. Ale jeśli rozszerzenie sprzedaży lub mają kilkuset pracowników, o zespół prawny na wezwanie poświęcony swojej działalności i zaznajomieni z tajnikami firmy może być wymagane.

Potrzeby prawne

Większość przedsiębiorców nie doceniają ich startu opłat prawnych, na ogół dlatego, że nie rozumieją, że mogą potrzebować prawnika dla:

Podjęcia decyzji, jak włączyć swoją firmę i znalezienie odpowiedniej struktury prawnej dla swojego startupu;

Ochrona nowego pomysłu, nowego produktu lub nowej technologii, którą chcesz chronić, poprzez posiadanie odpowiednich praw własności intelektualnej w miejscu;

zabezpieczenie odpowiednich zezwoleń na lokalizację, działalność i sprzedaż; oraz

Płacenie podatków od wynagrodzeń i zysków.

Możesz znaleźć doświadczonego adwokata zajmującego się małymi firmami lub rozpoczęciem działalności w Twojej okolicy, korzystając z naszego Katalogu Prawników.

Send your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *