Nude Noms: Potencjalne problemy prawne związane z nagimi restauracjami

Tokijska The Amrita, naga restauracja pop-up, otworzy swoje podwoje dopiero w przyszłym miesiącu, a już wywołuje spore kontrowersje. Nie, nie dlatego, że ma oferować „nagie” doznania kulinarne. Chodzi o to, że restauracja ma rzekomo zakazać wstępu starym, otyłym i pokrytym tuszem gościom.

Podobny zakaz w Stanach Zjednoczonych może spowodować kilka pozwów o dyskryminację. Ale to mogą być najmniejsze zmartwienia nagiej restauracji. Oto kilka innych problemów prawnych, z którymi borykają się nagie lokale gastronomiczne:

Odsłonięty kodeks zdrowia

Hej, nie mówimy, że nudyści są z natury brudni w sensie sanitarnym, ale jeśli zamierzasz zmusić swój personel kuchenny do noszenia czepków na włosy, możesz również martwić się o to, co twoja klientela ma lub nie ma na sobie. Wybitne wydanie kulinarne Bon Apétit ma kilka wskazówek dotyczących etykiety:

Ręcznik na stole: „Nagie tyłki przy stole to wielkie nie-nie”, mówi pisarz i fotograf David Lansing, który lubi zdejmować swój kapelusz prasowy (i wszystko inne) w kurortach nudystów na całym świecie. Ze względów zdrowotnych i bezpieczeństwa każdy przynosi ręcznik, na którym może usiąść. Kolejny dowód na to, że, jak fani „Autostopowicza” wiedzą aż za dobrze, ręcznik jest „najbardziej masywnie użyteczną rzeczą, jaką może mieć międzygwiezdny autostopowicz” – lub głodny nudysta.

Otwarte regulaminy

To, co stanowi lubieżne zachowanie, może się różnić w zależności od stanu. Większość jurysdykcji ma przepisy karne zabraniające publicznej nagości, więc nawet jeśli eksperymentalna jadłodajnia chce „używać tylko najbardziej naturalnych, domowych składników, aby otoczyć swoich klientów w świecie podobnym do Pangei, wolnym od telefonów, świateł elektrycznych, a nawet ubrań”, goście najprawdopodobniej będą musieli się zakryć w drodze do i z jaskiniowej kawiarni.

Ujawnienie prawa do prywatności

Bon Apétit wskazuje również na potrzebę zrównoważenia skłonności diners’ social media z interesami prywatności innych patronów: „Śmiało, Instagramuj swoją kolację, jeśli ośrodek na to pozwala … ale nie rób zdjęć innym gościom, chyba że podpiszą formularz zgody na robienie zdjęć”. Amator Anthony Bourdain mógłby zostać uderzony pozwem o naruszenie prywatności za publiczne ujawnienie faktów dotyczących prywatnych części ciała.

Send your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *