59. rocznica Disneylandu: 10 legalnie dziwnych incydentów Disneya

59. rocznica Disneylandu przypada dzisiaj, co sprawia, że jest to świetny czas, aby zastanowić się nad całą radością (i bólem), jaką Disney przyniósł swoim fanom.

Od pozwów o obrażenia po zakazy noszenia brody przez pracowników, firma cieszyła się szerokim zakresem problemów prawnych ze strony swoich pracowników, własności intelektualnej i klientów.

To naprawdę jest mały świat prawny Disneya, ale te 10 prawnie dziwnych incydentów Disneya uchwyciło magię kultowej firmy:

1. Przejażdżka 'Piratów’ kosztowała człowieka utratę opuszków palców.

Brytyjski turysta stracił opuszki palców po tym, jak zostały one odcięte podczas przejażdżki „Piratami z Karaibów” w Disney World. Trzymaj ręce w środku przejażdżki!

2. Disney pozywa za 'Frozen Land’.

Film animowany o nazwie „Frozen Land” został spoliczkowany z pozwem o znak towarowy nad własnością Disneya „Frozen”. Czy to była tylko podróbka?

3. Deadmau5 czy Myszka Miki?

Słynny DJ Deadmau5 (wymawia się „dead-mouse”) walczył z Disneyem o prawa do znaku towarowego czarnej myszki z dużymi uszami – brzmi/wygląda jak Mickey?

4. Disney Sinkhole Destroys Fla. Villa.

W 2013 roku 100-stopowe zapadlisko w pobliżu Disney World połknęło całą willę na Florydzie, pozostawiając właściciela zastanawiającego się, kto był odpowiedzialny.

5. Disney ustępuje w walce 'SEAL Team 6′ z Marynarką Wojenną.

Disney (prawdopodobnie) szanuje nasze siły zbrojne. Więc to dobrze, że firma zrezygnowała z wniosku o znak towarowy „SEAL Team 6” w szacunku dla naszej marynarki wojennej.

6. Segways nie prawo w Disneylandzie.

Mama z dystrofią mięśniową pozwała Disneyland o prawo do używania Segway’a w parku. Disney zwyciężył głównie dlatego, że nie mogła ona przedstawić dowodów poza jej własnym doświadczeniem.

7. 'Dia de los Muertos’ = Escandalo!

Tak, możesz zastrzec nazwę święta dla filmu, ale Disney faktycznie wycofał się z tego po publicznym oburzeniu nad jego propozycją znaku towarowego „Dia de los Muertos”.

8. Nieuczciwi operatorzy linii w Disney World.

Disney w końcu zmądrzał do górnolotnego zwyczaju zatrudniania niepełnosprawnych przewodników turystycznych, aby umożliwić bogatym klientom ominięcie kolejki w Disney World.

9. Zakaz noszenia brody obalony.

W 2010 roku Disney porzucił swój wieloletni zakaz noszenia zarostu, być może obawiając się skarg na religijne zakwaterowanie.

10. Złodziej dowodów osobistych wyjeżdża na 17 wakacji do Disneya.

Przestępstwo może nie opłacać się na dłuższą metę, ale złodziejowi dowodów osobistych udało się wycisnąć 17 wakacji w Disneyu (w tym dwa rejsy Disneya) z jego przestępczego szału.

Wszystkiego najlepszego z okazji 59 urodzin, Disneylandzie! Dla naszego dobra, miejmy nadzieję, że następny rok będzie równie dziwny pod względem prawnym, jak kilka poprzednich.

Send your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *