Sąd w Ohio do nierzetelnego ojca: Nie będzie więcej dzieci, dopóki nie zapłacisz

Niniejszym skazuję cię na… antykoncepcję? Sąd apelacyjny w Ohio podtrzymał nakaz sędziego probacyjnego, aby nieudaczny ojciec powstrzymał się od posiadania dzieci, dopóki nie zapłaci prawie 100 000 dolarów, które jest winien z tytułu alimentów.

Asim Taylor, lat 35, z Elyria, został skazany w 2013 roku na pięć lat w zawieszeniu za niepłacenie alimentów na czwórkę swoich dzieci. Jako warunek tego zawieszenia, sędzia nakazał, aby Taylor nie miał więcej dzieci podczas trwania zawieszenia.

Czy sędzia naprawdę może to zrobić?

Prawo do rozmnażania?

Prawnicy Taylora argumentowali, że wyrok sędziego naruszył konstytucyjne prawa Taylora, w tym jego prawo do wolności od okrutnej i niezwykłej kary, wynikające z Ósmej Poprawki. Powoływali się na poprzednią sprawę w Ohio, gdzie nakaz sędziego powstrzymania się od posiadania dzieci został unieważniony przez Sąd Najwyższy Ohio.

Ale jak donosi The Chronicle-Telegram, tamta poprzednia sprawa została unieważniona, ponieważ sędzia nie przewidział mechanizmu zniesienia nakazu.

Istnieje również precedens dla nakazu „bez dzieci” wydanego przez Taylora. Warunki probacyjne zabraniające oskarżonym posiadania kolejnych dzieci są stosowane w Wisconsin od 2001 r., kiedy to Sąd Najwyższy Wisconsin uznał je za zgodne z konstytucją.

Ohio, dziwny stan karania

Północno-wschodnie Ohio również zyskuje reputację stanu, w którym wymierza się „dziwne” kary. Sędzia w pobliskim Cleveland nakazał kiedyś kobiecie nosić publicznie tabliczkę „idiota” po tym, jak została sfilmowana jazda po chodniku. Na południe od Cleveland w Brimfield, Ohio, szef policji David Oliver użył Facebooka, aby publicznie zawstydzić podejrzanych o popełnienie przestępstwa.

Taylor planuje odwołać się od nakazu „bezdzietności” do Sądu Najwyższego Ohio. Ale na razie, ojcostwo kolejnych dzieci spowodowałoby naruszenie warunków zwolnienia, za co sędzia już obiecał mu rok więzienia.

„To jest kwestia zdrowego rozsądku i osobistej odpowiedzialności”, powiedział sędzia Taylorowi, według Chronicle-Telegram.

To może być rozsądne, ale nie jest to nic powszechnego.

Send your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *