Czy marihuana może być sakramentem religijnym? Sędzia mówi, że nie

Pierwszy Kościół Cannabis w Indianie przegrał proces sądowy. Kościół, który twierdzi, że jego kongregacja używa marihuany w sposób sakramentalny, aby zbliżyć się do siebie w miłości, starał się uzyskać religijne zwolnienie od stanowego prawa dotyczącego marihuany na podstawie ustawy Indiany o wolności religijnej i reformacji (RFRA).

Chociaż oficjalnie kościół został uznany przez państwo i IRS, sędzia Jude Sheryl Lynch z Sądu Najwyższego Hrabstwa Marion orzekła, że kościół nie może palić marihuany jako sakramentu religijnego.

Wolność religijna czy Reefer-dom

Stanowa ustawa RFRA, która oparta jest na federalnej RFRA, została podpisana przez ówczesnego gubernatora Mike’a Pence’a.

To prawo stanowe miało potwierdzić prawo człowieka do praktykowania religii. Ale najwyraźniej musi to być „właściwa”, err … „poprawna” religia. Sędzia Jude odrzuciła petycję, stwierdzając w swoim wyroku, że „bezsporne dowody wykazują, że zezwolenie na religijne zwolnienie z przepisów zabraniających używania i posiadania marihuany utrudniłoby egzekwowanie prawa antynarkotykowego w całym stanie i negatywnie wpłynęłoby na zdrowie i bezpieczeństwo publiczne”.

Dalej stwierdziła, że dla organów ścigania byłoby zbyt trudne, aby ocenić szczerość przekonań religijnych w tej sytuacji. Biorąc pod uwagę, że kościół ma miesięczne opłaty w wysokości $4.20, szef kościoła nazywa się The Grand Poobah, i że pomysł na założenie kościoła pochodzi z oglądania The Flintstones, możliwe jest, że sędzia ma rację.

Kościół będzie się odwoływał

Być może byłoby łatwiej, gdyby kościół przeniósł się do Kalifornii lub innego stanu, który zezwala na rekreacyjne używanie marihuany. Ale kościół nie jest zainteresowany łatwymi rozwiązaniami. Mocno wierzą, że jest to naruszenie ich Pierwszej Poprawki do prawa do swobodnego praktykowania religii, które jest chronione przez RFRA. Bill Levin, Wielki Poobah kościoła, zamierza walczyć z tą decyzją. Bądźcie czujni, aby zobaczyć, czy ta sprawa zostanie skierowana do „wyższego” sądu apelacyjnego.

Prawo dotyczące marihuany różni się w zależności od stanu. Zanim zapalisz, upewnij się, że jesteś na bieżąco z prawem obowiązującym w twoim stanie.

Powiązane zasoby:

Send your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *