Czy telewizory Smart TV naruszają naszą prywatność?

Prosta odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Ale do jakiego stopnia? I czy nas to obchodzi?

Niedawno dwóch demokratycznych senatorów wysłało list do Federalnej Komisji Handlu (FTC) z prośbą o zbadanie kwestii prywatności wokół inteligentnych telewizorów, które są telewizorami podłączonymi do Internetu. Dowiedzieliśmy się już poprzez dochodzenie Vizio, że te telewizory konia trojańskiego są w stanie zbierać wszelkiego rodzaju informacje. Nie jest jednak jasne, czy producenci telewizorów rzeczywiście zbierają, przetwarzają i / lub sprzedają te informacje.

Wszystko szczeka, a nie gryzie?

Lata temu Kongres uchwalił prawa, które zabraniały firmom satelitarnym i kablowym zbierania tego rodzaju danych, ale nie uchwalono żadnych praw dotyczących łączności z Internetem. Na dzień dzisiejszy, jedyne prawa w księgach, które mogą być użyte do ścigania producentów inteligentnych telewizorów byłyby raczej niejasne, takie jak nieuczciwe i wprowadzające w błąd praktyki handlowe. A list FTC nie jest prośbą o nowe prawa, tylko o dochodzenie. Więc to jest możliwe, że te senatorów są wszystkie kory i nie gryzą, i nie będzie żadnej ochrony na urządzeniach z dostępem do Internetu.

Prywatność Shmivacy

Jest to tylko najnowszy w ciągu problemów prywatności otaczających urządzeń technicznych. W pozwie Vizio, ponad 11 milionów telewizorów zebrane i sprzedawane informacje o adresie IP użytkownika, kod pocztowy, i pokazuje oglądane, bez zgody. W pozwie dotyczącym bezprzewodowych zestawów słuchawkowych firmy Bose powód twierdził, że firma Bose używała aplikacji do śledzenia muzyki, podcastów i innych materiałów audio słuchanych przez użytkowników, a następnie sprzedawała te informacje bez zgody. I to wykracza poza technologię produktów, z najnowszym skandalem prywatności Facebooka.

W dzisiejszym świecie, wydaje się, że prywatność staje się przeszłością. Z każdy żyje głośno przez media społecznościowe i optując do umów o prywatności na aplikacji, które nigdy nie są czytane, będzie coraz trudniej zdecydować osoby uzasadnione oczekiwanie prywatności, która jest próg dowodu w większości tych pozwów. Dopóki cała ta koncepcja prywatności nie zostanie poruszona w Erze Nowoczesnych Technologii, najlepszą ochroną może być staroświecka. Możesz chcieć pomyśleć o umieszczeniu karteczki post-it nad obiektywem aparatu do pracy…

Send your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *