3 osoby podszywające się pod policję w końcu oskarżone w Michigan

Wszyscy możemy się zgodzić, że Flint, Michigan ma za sobą kilka ciężkich lat. A kiedy woda jest skażona, ostatnią rzeczą jakiej potrzebujesz jest grupa ludzi udających policjantów. Ale w końcu, po latach wymykania się władzom, trzech podszywających się pod policjantów zostało oskarżonych, a pięciu innych może zostać wkrótce również przywiezionych.

Podszywający się pod policjantów

Dochodzenie rozpoczęło się po tym, jak władze otrzymały skargę na nieuprzejmych strażników parku w hrabstwie Genesee. Choć mogli być nieuprzejmi, nie byli prawdziwymi strażnikami. Według prokuratora hrabstwa Genesee Davida Leytona, ci sami podszywający się pod nich funkcjonariusze czasami jako pierwsi przybywali na miejsca zbrodni, gdzie „prawdziwa policja prosiła ich o wykonanie zadań … nie zdając sobie sprawy, że są oszustami”. Działali jako policja w parkach, pożarach domów, wypadkach samochodowych i na miejscach zbrodni.

Jak donosi Flint Journal, szarlatani są członkami grupy o nazwie Genesee County Task Fire and EMS Media-Genesee County Task Force Blight Agency (co po prostu toczy się prosto z języka). Zarzuty przeciwko trzem członkom grupy obejmują podszywanie się pod funkcjonariusza policji i bezprawne uwięzienie, ponieważ podszywacze rzekomo zakuli w kajdanki dwie osoby, podczas gdy udawali stróżów prawa, w komplecie z fałszywym samochodem policyjnym.

Jak rozpoznać, że masz do czynienia z fałszywym policjantem

Jak wyjaśnił szef policji Terence Green, sprawa podszywających się pod policję jest bardzo poważna. „Ludzie będą kwestionować, czy (zwykli funkcjonariusze) są legalni z powodu tych osób, które są nielegalne”. Ponieważ podszywający się pod policjantów mogą mieć na celu popełnienie brutalnych przestępstw, ważne jest, aby wiedzieć, jak rozpoznać fałszywkę. Zwracaj uwagę na niekompletne mundury i starsze samochody, w których brakuje paska świetlnego i naklejek odblaskowych. Jeśli stoją przed Twoimi drzwiami, powinni zapukać i poinformować, w jakim celu tam są. W razie wątpliwości zadzwoń pod numer 911, aby dyspozytor potwierdził tożsamość funkcjonariusza. Jeśli jesteś zatrzymany, dobrze jest najpierw znaleźć dobrze oświetlone, publiczne miejsce.

Choć przepisy dotyczące podszywania się pod policjanta różnią się w zależności od stanu, rzadko jest to dobry pomysł. Możesz zostać oskarżony o popełnienie przestępstwa, otrzymać wysokie grzywny, a nawet trafić do więzienia. Jeśli zostałeś przyłapany na podawaniu się za stróża prawa, lub zostałeś skrzywdzony przez czyjeś wybryki, skontaktuj się z prawnikiem, aby chronić swoje prawa.

Send your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *