Dziewięciolatek rozbija samochód na przejażdżce

Najwyraźniej te wszystkie wycieczki do parków rozrywki się opłacają! W Des Moines w stanie Iowa, dziewięcioletnia dziewczynka wskoczyła do rodzinnego samochodu na przejażdżkę, razem z siedmioletnim przyjacielem jadącym z przodu. Dzwoniący pod numer 911 zaalarmował policję, która znalazła samochód zygzakujący na drodze, jadący od krawężnika do krawężnika. Po tym, jak policji nie udało się zatrzymać samochodu przy użyciu zwykłej techniki świateł i syren, samochód ostatecznie zatrzymał się po drobnej stłuczce, w której nikt nie odniósł obrażeń.

Odpowiedzialność rodzica

W szczęśliwym dla kierowcy obrocie wydarzeń, sierżant Paul Parizek powiedział, że nie zostanie ona przekazana władzom do spraw nieletnich. Zamiast tego, jego zdaniem, „kara adekwatna do przestępstwa będzie prawdopodobnie w domu”.

Szczegóły wypadku nie zostały opublikowane. Jednak rodzice kierowcy będą odpowiedzialni finansowo za wszelkie wynikłe szkody. Prawo stanowe dyktuje wiek, w którym ta odpowiedzialność się zaczyna, i oczywiście nie kończy się, dopóki dziecko nie osiągnie pełnoletności, która w niektórych stanach wynosi 18 lat, a w innych do 21 lat. W międzyczasie, to wszystko ty, rodzice!

… Albo nieodpowiedzialność …

To nie jest pierwszy raz, kiedy FindLaw donosi o tak młodym kierowcy. W październiku 2016 r. matka pozwoliła swojemu siedmioletniemu synowi jechać do domu z lokalnego przystanku autobusu szkolnego. W tym, co można opisać tylko jako „What Were You Thinking Moment, Part 2”, matka nagrała filmik z jazdy syna i zamieściła go na Facebooku. Jakimś cudem filmik trafił na YouTube, a lokalna policja odkryła nagranie. Matka została następnie aresztowana.

Nauczanie dzieci jazdy

Więc jakie są zasady i najlepsze praktyki, jeśli chodzi o posiadanie nielicencjonowanego kierowcy za kierownicą?

Kierowca powinien mieć pozwolenie na naukę jazdy
Skontaktuj się z firmą ubezpieczeniową w celu potwierdzenia lub dodania ubezpieczenia dla uczącego się kierowcy
Upewnij się, że osoba dorosła ucząca nowego kierowcę zapoznała się z przepisami ruchu drogowego
Sprawdź w swoim stanie w Departamencie Pojazdów Samochodowych, czy spełnione są wszystkie niezbędne wymagania.

Powodzenia, rodzice! Szkoda, że te dzieci nie wracają do domu po porodzie z instrukcją obsługi. Nie żebyśmy je czytali…

Send your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *