Nauczycielka oskarżona o okrucieństwo wobec zwierząt za karmienie żółwia szczeniakiem

Czasami czytasz historię i wszystko, co możesz zrobić, to zamknąć oczy, powoli potrząsnąć głową, a może mruknąć: „Ale dlaczego, chociaż?”. To jest jedna z tych historii. Z jakiegoś powodu, nauczyciel w Idaho postanowił nakarmić szczeniaka żółwia błotnego. I jakby tego było mało, zrobił to na oczach uczniów. Po tym, jak dowiedzieliśmy się o działaniach nauczyciela, wieści szybko się rozeszły i wywołały oburzenie. Teraz, nauczyciel został oskarżony o okrucieństwo wobec zwierząt i może spędzić czas w więzieniu.

Okrucieństwo na podwórku Napoleona Dynamity

Do tej pory Preston w stanie Idaho było znane tylko z tego, że było miastem występującym w filmie „Napoleon Dynamite”. Ale dzięki incydentowi dziwnie podobnemu do sceny, w której farmer strzela do krowy na oczach autobusu z dziećmi, Preston trafia na pierwsze strony gazet.

Nauczyciel przedmiotów ścisłych w Preston Junior High School, Robert Crosland, został oskarżony o nakarmienie żółwia błotnego szczeniakiem. Chociaż incydent nie miał miejsca w godzinach lekcyjnych, uczniowie byli obecni na demonstracji. Po tym, jak rodzice zgłosili się w tej sprawie, urzędnicy państwowi przejęli opiekę nad żółwiem i poddali go eutanazji, ponieważ został on wymieniony jako gatunek nierodzimy.

Okrucieństwo wobec zwierząt

Chociaż nie ma konkretnego prawa federalnego przeciwko okrucieństwu wobec zwierząt, ustawa o dobrostanie zwierząt wymaga, by zwierzęta, które są transportowane, hodowane lub sprzedawane, miały zapewnioną odpowiednią opiekę, warunki mieszkaniowe, sanitarne i żywieniowe. Z drugiej strony, większość stanów ma specjalne ustawy dotyczące okrucieństwa wobec zwierząt, chociaż różnią się one znacznie pod względem tego, jak ściśle chronią zwierzęta. Idaho spada dość daleko w dół na liście, plasując się jako dziewiąty najgorszy stan w raporcie Animal Legal Defense Fund z 2017 roku.

W Idaho okrucieństwo wobec zwierząt obejmuje „celowe i złośliwe zadawanie bólu, cierpienia fizycznego, obrażeń lub śmierci zwierzęciu”. Obejmuje to również poddanie zwierzęcia niepotrzebnemu cierpieniu. Za pierwsze wykroczenie, którym wydaje się być ten czyn, grozi kara więzienia na okres nie dłuższy niż sześć miesięcy, grzywna w wysokości od 100 do 5000 dolarów lub obie kary. Jeśli nauczyciel z Preston zostanie skazany, kara ta nie będzie dla niektórych wystarczająca. Inni twierdzą, że on tylko demonstrował „krąg życia”. Ale dlaczego?

Miejmy nadzieję, że wszyscy traktujemy nasze zwierzęta w sposób humanitarny. Ale jeśli zostałeś oskarżony o okrucieństwo wobec zwierząt lub chcesz pociągnąć kogoś do odpowiedzialności za skrzywdzenie twojego zwierzaka, skontaktuj się z adwokatem, który pomoże chronić twoje interesy.

Send your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *