Plan podglądu Creepera wysadza się w powietrze w jego … Buty

Jeśli jeszcze nie słyszeliście o przerażającym trendzie „upskirting”, pozwólcie, że będę nosicielem obrzydliwych wieści. Uzbrojeni w najnowszą technologię malutkich aparatów fotograficznych, zboczeńcy w miejscach publicznych podkradają zdjęcia kobiet noszących sukienki i spódnice. I, ku przerażeniu ustawodawców i organów ścigania, wysiłki zmierzające do kryminalizacji tego zachowania spotkały się z mieszanymi rezultatami.

Na szczęście karma może od czasu do czasu interweniować po stronie dobrych ludzi. Weźmy na przykład przypadek bezimiennego mężczyzny z Wisconsin, którego aparat na buty, zainstalowany w celu robienia zdjęć kobiet w spódnicy, eksplodował, gdy próbował go w domu, na szczęście zanim mógł zostać wykorzystany.

Wybuchowe przyznanie się

32-latek zgłosił się na policję w Madison w zeszłym tygodniu, najwyraźniej za radą swojego duchownego, który towarzyszył mu na lokalnym posterunku. „Powiedział, że kupił kamerę do butów, którą zamierzał wykorzystać do kręcenia filmów z kobietami w spódnicy,” napisał szef policji w Madison Mike Koval w raporcie dziennym, „ale bateria kamery eksplodowała przed uzyskaniem jakiegokolwiek filmu”. Eksplozja nastąpiła, gdy mężczyzna testował kamerę w swoim domu, według oficera Davida Dexheimera. „Kiedy nastąpiła eksplozja, otrzymał leczenie na drobne oparzenia, a następnie ujawnił, co się stało jego mentorowi, duchownemu”, Dexheimer powiedział Wisconsin State Journal.

Prawo Wisconsin czyni przestępstwem użycie „jakiegokolwiek urządzenia, instrumentu, mechanizmu lub podstępu w celu celowego oglądania, transmitowania lub nagrywania pod zewnętrznym ubraniem osoby genitaliów, obszaru łonowego, piersi lub pośladków tej osoby, włączając genitalia, obszar łonowy, piersi lub pośladki, które są zakryte przez bieliznę, lub w celu celowego oglądania, transmitowania lub nagrywania części ciała osoby, która nie jest w inny sposób widoczna, bez zgody tej osoby.”

Wybuchające prawo

To, co wydarzyło się w tym konkretnym przypadku, wskazuje jednak na to, jak trudne może być egzekwowanie takich przepisów o naruszeniu prywatności – w stanach, które faktycznie je mają – jeśli chodzi o upskirting. „Podmiot został pouczony o swoich działaniach i zwolniony,” powiedział Koval, „ponieważ nie zrobiono żadnego nielegalnego nagrania wideo”. Jak napisano w ustawie, jednak wszystko, co osoba musi zrobić, to „zainstalować” kamerę, aby sfotografować kogoś bez jego zgody. Być może policja uznała, że jego obrażenia były wystarczającym czynnikiem odstraszającym.

Organy ścigania w innych stanach, zwłaszcza w Teksasie i Georgii, były sfrustrowane orzeczeniami sądowymi, które unieważniały prawa przeciwko spódniczkom lub stwierdzały, że istniejące prawa nie obejmują fotografii w spódniczkach. Prawo i ci, którzy mają za zadanie je egzekwować, mogą niestety grać w grę wiecznego nadrabiania zaległości, ponieważ postęp w technologii urządzeń nagrywających postępuje w szybkim tempie. Miejmy nadzieję, że karma nadal będzie zajmować się sprawami, których policjanci nie są w stanie załatwić.

Send your Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *